skip to Main Content
[column size=third position=first]

PARTNERZY:[divider]

Ministerstwo gospodarki angażuje się w rozwój energetyki jądrowej w Polsce poprzez działania departamentu energii jądrowej (DEJ) oraz pełnomocnika ds. Polskiej Energetyki Jądrowej. Do zadań departamentu należy zaplanowanie i wykorzystanie energii atomowej zgodnie z polskimi potrzebami społeczno-gospodarczymi. W ramach swoich kompetencji, departmaent jest odpowiedzialny za utworzenie strategii i wdrożenie programu polskiej energetyki jądrowej.

Ministerstwo było Partnerem dwóch edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”.
Więcej informacji: www.mg.gov.pl
PGE Energia Jądrowa SA prowadzi działania operacyjne, w tym zarządza obszarem Energetyki Jądrowej w Grupie Kapitałowej PGE. Spółka realizuje strategiczne działania związane z przygotowaniem i wykonaniem budowy elektrowni jądrowych, wypracowuje podstawy do podejmowania decyzji strategicznych, przeprowadza wstępne analizy lokalizacyjne, współpracuje z potencjalnymi partnerami i kontrahentami biznesowymi oraz organizacjami i instytucjami międzynarodowymi. Z kolei PGE EJ 1 Sp. z o.o. odpowiada za bezpośrednie przygotowanie procesu inwestycyjnego, przeprowadzenie badań lokalizacyjnych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji warunkujących budowę elektrowni jądrowej.
PGE była Partnerem dwóch edycji akcji „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”

Więcej informacji: www.pgeej1.pl

Organizacja Informationskreis KernEnergie, działająca w strukturach Deutsches Atomforum, ma na celu przekazywanie rzetelnych informacji o pokojowym wykorzystaniu energii atomowej oraz prowadzenie dialogu z ogółem niemieckiego społeczeństwa. Instytucja ta powstała w 1975 roku i zrzesza przedstawicieli różnych instytucji, naukowców, ekspertów z dziedziny ochrony środowiska, techniki, komunikacji społecznej oraz przedstawicieli rynku energetycznego.

Więcej informacji: www.kernenergie.de
Smart_Lab to efekt pasji, doświadczenia i naszych zainteresowań. Naszym celem było stworzenie projektu, który odczaruje oblicze chemii, nauki i eksperymentowania. Przemysław Mietlarek i dr inż. Anna Mietlarek–Kropidłowska to małżeństwo chemików–pasjonatów, o dużym doświadczeniu w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, pokazów i eksperymentów z dziećmi i młodzieżą, a jednocześnie para rodziców, którzy wiedzą, jak i czym zainteresować nawet 3-latka. Co ważne, lubią pracować ze swoimi podopiecznymi i czerpią z tego mnóstwo radości.
Więcej informacji: www.smartlab.edu.pl​​​​​​​
[/column] [column size=third]

SPONSORZY:[divider]

Areva to francuska firma, której działalność obejmuje produkcję reaktorów, a także wydobycie, wzbogacanie i transport uranu oraz przerób wypalonego paliwa jądrowego. Areva jest największym na świecie producentem reaktorów jądrowych. Jej flagowy produkt to reaktor trzeciej generacji EPR (ang. European Pressurized Reactor) o mocy 1600 MW, skonstruowany w latach 90-tych.

Areva była sponsorem wizyty studyjnej Wolontariuszy do francuskich laboratoriów i instytucji przemysłu jądrowego w roku 2012, a także drugiej edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”..
Więcej informacji: www.areva.com

EDF jest światowym liderem w branży energetycznej posiadającym kompetencje we wszystkich jej dziedzinach, począwszy od produkcji, poprzez obrót energią i jej dystrybucją, skończywszy na zarządzaniu sieciami przesyłowymi. Grupa EDF to największy inwestor zagraniczny w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Jest obecna na naszym rynku od ponad 10 lat.

EDF jest sponsorem czasopisma „Forum Atomowe” oraz wizyty studyjnej Wolontariuszy do francuskich laboratoriów i instytucji przemysłu jądrowego w roku 2012, a także drugiej edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”.
Więcej informacji: www.edf.pl
Ernst & Young to światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego. Na całym świecie, 167,000 pracowników łączą wspólne wartości i zobowiązanie do najwyższej jakości.
Ernst & Young był sponsorem drugiej edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”.
Więcej informacji: www.ey.com/PL/pl/home
General Electric Hitachi jest projektantem technologii reaktorów wodno-wrzących (BWR) – ABWR (ang. Advanced Boiling Water Reactor) i ESBWR (ang. Economic Simplified Boiling Water Reactor).   Od 2007 r. GE z japońską Hitachi Ltd działa w ramach globalnego sojuszu nuklearnego jako GE Hitachi Nuclear Energy (GEH). Wcześniej obie firmy przez dziesięciolecia dostarczały zaawansowane technologie reaktorów, jak również od podstaw współtworzyły przemysł nuklearny m.in. w USA, Japonii, Meksyku czy Hiszpanii.
GEH był sponsorem drugiej edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”.
Więcej informacji: www.ge-energy.com/nuclear
Westinghouse Electric Company to przedsiębiorstwo specjalizujące się w  w projektowaniu siłowni jądrowych na rzecz sektora cywilnego i wojskowego. Jest producentem reaktora trzeciej generacji AP-1000.  Do dziś, Westinghouse wyprodukowała ponad 440 komercyjnych reaktorów jądrowych używanych na terytorium Stanów Zjednoczonych i w innych krajach świata, generujących łączną energię o mocy ponad 368 gigawatów.
Westinghouse był sponsorem drugiej edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”.
Więcej informacji: www.westinghousenuclear.com
[/column] [column size=third position=last] Zapraszamy firmy, instytucje i organizacje do współpracy!
Prestiż każdej Firmy zobowiązuje do wychodzenia poza działalność czysto biznesową oraz do zaangażowania w przeróżne wartościowe inicjatywy. Mamy nadzieję, że dzięki działaniom na rzecz rozwoju edukacji, popularyzacji fizyki oraz pogłębiania wiedzy dotyczącej pokojowego wykorzystania energii jądrowej Państwa firma będzie coraz bardziej postrzegana jako instytucja, która chce budować lepszą Polskę, nastawioną na dobre wykształcenie społeczeństwa i nowe technologie.
OFERTA WSPÓŁPRACY
[/column]

Back To Top