skip to Main Content
[column offset=two size=third position=first] Co należy wziąć pod uwagę przed wysłaniem zgłoszenia?
[list type=bullets-blue]
  • Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest do osób z całej Polski.
  • Wolontariat z natury rzeczy nie wymaga zaangażowania „na pełny etat”, jednak zajmuje czas. Zastanów się, ile faktycznie możesz go poświęcić i nie podejmuj się zadań, którym możesz nie podołać.
  • Każda forma współpracy z Fundacją wymaga różnego rodzaju umiejętności. Ważne jest, abyś zastanowił się, co konkretnie umiałbyś/umiałabyś robić i – co nie mniej ważne – co chciałbyś/chciałabyś robić. Współpraca będzie korzystna dla obu stron tylko wtedy, gdy na jej początku uda się nam połączyć Twoje kompetencje i zainteresowania z aktualnymi potrzebami Fundacji. Dlatego zapoznaj się uważnie z informacjami na naszej stronie na temat działów i programów prowadzonych aktualnie przez FORUM ATOMOWE.
[/list]  
Jakie są zasady współpracy?

Po krótkim okresie próbnym, wolontariusze podpisują z Fundacją umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj pracy świadczonej na rzecz konkretnego programu lub projektu, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę.

W przypadku pozyskania funduszy na konkretny projekt czy zadanie wolontariusz może zostać pracownikiem Fundacji i za wykonaną pracę otrzymać wynagrodzenie.

 
Jak zostać wolontariuszem – krok po kroku!
Zanim podejmiesz decyzję o byciu wolontariuszem zastanów się:

  1. Czy masz czas? Czy w ciągu tygodnia, pomiędzy swoimi codziennymi zajęciami, masz wolny czas żeby zaangażować się w wolontariat. W zależności od Twoich predyspozycji czasowych możesz to być wolontariat akcyjny lub systematyczny.
  2. Co chcesz robić? Przyjrzyj się działalności naszej Fundacji i zastanów się, co chcesz robić? Szczególnie do współpracy zapraszamy osoby, które mogą merytorycznie zaangażować się w naszą działalność, zwłaszcza tych, którzy lubią dzielić się swoją wiedza z innymi. Pamiętaj: Jako wolontariusz możesz robić to, co naprawdę lubisz!
  3. Czego chcesz się nauczyć? Czy chcesz nauczyć się jak mądrze bawić się z dziećmi, czy raczej jak fachowo pomagać osobom starszym, a może zależy Ci na tym, aby zdobyć doświadczenie w pracach biurowych lub w organizowaniu wydarzeń?
  4. Wypełnij formularz dla wolontariusza! Formularz znajduje się na naszej stronie internetowej – link. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią Twoi rodzice będą musieli wyrazić zgodę na zaangażowanie się w pracę w Fundacji.
  5. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą mailowo możliwie jak najszybciej.
[/column] [column offset=one size=third position=last]
 
 
Pozostałe informacje:
[list type=bullets-blue] [/list] [/column]
Back To Top